Wysłodki melasowane i niemelasowane dla zwierza. Jaka jest różnica i jak je stosować?

Odpowiednie dobranie paszy, jest bardzo ważne, podczas hodowli zwierząt. To dzięki niej, zwierzę otrzymuje niezbędne składniki odżywcze i witaminy, niezbędne do właściwego przybierania na wadze, oraz rozwoju. W sezonie, gdy na pastwiskach nie brakuje smacznej, zdrowej i przede wszystkim darmowej paszy dla zwierzą, nie trzeba niczym uzupełniać paszy, by zwierzę otrzymało to, co jest mu najbardziej potrzebne. Kiedy zimą, brakuje jednak trawy oraz siana, nadchodzi czas, na wybranie odpowiedniej paszy, która nie będzie droga, i zapewni zwierzęciu dostęp do wszystkich, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników pokarmowych.

Najlepsza, najsmaczniejsza i najzdrowsza pasza dla zwierząt hodowlanych, w przystępnej cenie.

Każdy hodowca wie, jak ważne jest, zastosowanie odpowiedniej paszy dla zwierząt, oraz ile kosztuje dzienne wyżywienie. Kiedy zależy nam na najszybszym przyroście masy ciała, oraz na niskim koście utrzymania, najlepiej jest, sięgnąć po sprawdzone wysłodki buraczane.
Wysłodki buraczane, to nic innego, jak wiórki buraczane w postaci granulatu, które powstały podczas produkcji cukru. Są produktem ubocznym, który został całkowicie lub częściowo, pozbawiony cukru. W zależności od potrzeby, dostępne są wysłodki melasowane oraz wysłodki niemelasowane. Jak jest między nimi różnica, oraz dla kogo przeznaczony jest dany rodzaj wysłodki?

Wysłodki buraczane melasowane.

Wysłodki melasowane, to produkt, który posiada dużą ilość melasy. Jest słodki, ładnie pachnie, dzięki czemu, zwierzę chętniej je. Prócz melasy, któa odpowiada głównie za nasycenie zwierzą, wysłodki melasowane posiadają cenne składniki odżywcze i witaminy, które są bardzo ważne, podczas hodowli zwierząt. Zwierzę szybko przybiera na wadze, a jego utrzymane, nie jest drogie.

Wysłodki buraczane niemelasowane.

Wysłodki niemelasowane, tak samo jak te, które posiadają melasę, to idealna forma paszy, zwłaszcza w okresie zimowym. Jest tania, pożywna i smaczna, dlatego zwierzę chętnie ją zjada, oraz przybiera na wadzę. Różnica pomiędzy wysłodkami niemelasowymi a melasowymi jest zawartość. Choć wysłodki niemelasowane zawierają cukier, mają go na prawdę niewiele, dlatego mogą być podawane każdemu zwierzęciu. Dla kogo przeznaczone są wysłodki niemielasowane?
Wysłodki pozbawione melasy, to odpowiednia pasza dla zwierząt otyłych, które uwielbiają się zajadać. Aby uniknąć otyłości, zaleca się wybór właśnie tego rodzaju paszy, gdyż pomimo dużej ilości zjadanego pokarmu, zwierzę nie przybierze dużo na wadze.

Jak podawać i przechowywać wysłodki buraczane?

Wysłodki buraczane dla dużych zwierząt, można podać w postaci granulatu. Dla mniejszych, zaleca się ich namoczenie, w celu łatwiejszego spożywania. Wysłodki należy przechowywać w suchym, zacienionym miejscu, szczelnie zamknięte, by uniknąć procesu gnicia. Średnia cena za tonę niemelasowanej wysłodki buraczanej, to około 1200 zł, co wystarczy na bardzo długi czas. Jest to zatem jedna z tańszych, i najbardziej pożywnych pasz dla zwierzą.

You may also like...