Stymulacja IVF – długi protokół do in vitro. Problemy z zajściem w ciążę?

W czasach przepełnionych stresem i szaleńczo szybkim trybem życia nie jest niczym dziwnym, że możesz mieć problemy z zajściem w ciążę. To nic wstydliwego – do prokreacji konieczne jest poczucie spokoju i bezpieczeństwa, więc nie można się dziwić temu, że ktoś nie może zajść w ciążę, kiedy żyje pod wpływem ogromnego stresu! In vitro nie jest rozwiązaniem wprowadzanym od razu, bez zastanowienia!

Stymulacja IVF

Na początku lekarz stara się pobudzić jajniki pacjentki do samodzielnej pracy. Stymulacja IVF może trwać zaledwie kilka dni, jak to w przypadku krótkiego protokołu in vitro, ale może przedłużyć się do kilku tygodni, co ma miejsce, gdy stosujemy długi protokół do in vitro. Nie bój się tych określeń.

długi protokół do in vitro

Stymulacja IVF to nic innego jak podawanie leków mających pobudzić Twoje jajniki do samodzielnego wydzielania jajeczek. Czasem okazuje się, że metoda ta wystarczy, aby całkowicie wyleczyć niepłodność u pacjentki. Długi protokół do in vitro jest tutaj najczęściej zalecany, ze względu na czas, jakiego potrzeba do pobudzenia jajników. Nie martw się jednak, kiedy okaże się, że stymulacja zawiodła. Metod jest jeszcze wiele!

 

You may also like...