Stylizacja wąsa

Moment zapuszczania zarostu to dla wielu mężczyzn też moment poszukiwania odpowiedniego kształtu lub stylu. Niektórzy lubują się w pełnym zaroście, inni są wielbicielami tzw. “koziej bródki”, a dla innych przeznaczone są wąsy. Skupmy się na tej ostatniej grupie. Wąsy są ostatnio w modzie, za sprawą wielu celebrytów m.in. Dawida Podsiadło. Ponadto w listopadzie kultywowana jest akcja o nazwie “Movember”, gdzie przez cały miesiąc mężczyźni zapuszczają wąsa. Celem tej akcji jest podniesienie świadomości na temat problemów zdrowotnych mężczyzn. Wówczas rozpoczyna się największa moda na stylizacje wąsów.

Uzyskanie wąsa

W celu uzyskania wąsa, najpierw należy zapuścić odpowiednią długość zarostu na całej twarzy. Rekomendowana długość to około 2 cm- nie jest zbyt krótki ani za długi. Jeżeli celem jest uzyskanie zakręconego włosa, należy zapuścić nieco dłuższy niż 2 cm zarost. Następnym krokiem będzie eliminacja zarostu. Zaleca się przyciąć brodę na długość około 10 mm za pomocą trymera pozostawiając włoski nad górną wargą nietknięte.

Kształtowanie wąsa

Kolejnym etapem jest kształtowanie wąsa. Używany jest do tego zazwyczaj trymer bez nakładki. Najpierw kształtuje się zarost przechodząc od szyi do policzków i kończąc na górnej wardze. Wówczas należy popracować nad formą wąsa. Na początek zaleca się zostawić boki, czyli końce nieco szersze aby móc je swobodnie etapami zwężać.
Po ukształtowaniu wąsa należy ogolić na gładko szyję, policzki podbródka i linii szczęki. Dzięki temu wąsy będą bardziej podkreślone, a twarz będzie schludnie i zadbanie wyglądać.

Podcinanie wąsa

Pielęgnacja wąsa zależy tylko i wyłącznie od jego właściciela. Opcji jest wiele: można włoski podkręcać, podcinać, stylizować na bieżąco. Warto pamiętać, aby co kilka dni golić resztę twarzy. Wyrastające włoski mogą zaburzyć schludny wygląd twarzy. W stylizacji wąsa mogą pomóc przeznaczone ku temu kosmetyki takie jak balsamy czy wosk. Nie zapominajmy także o odpowiednim nawilżeniu skóry!

Jak widać golenie wąsa to ciekawy zabieg, który nada charakteru każdemu mężczyźnie. Jeśli nie broda to może wąsy?

 

You may also like...