Problemy ze stopami i nogami u dziecka – jak rozwiązać? Kapcie ortopedyczne dla dzieci, buty typu walker. Orteza stopowo-goleniowa typu Walker

Problemy z prawidłową postawą ciała dziecka stają się niezwykle popularne. Problem ten przybiera tak ogromny zakres, że zdesperowani rodzice poszukują możliwie jak najlepszego rozwiązania i starają się pomóc swoim pociechom. W wielu przypadkach może bowiem pomóc tak łatwe rozwiązanie, jak choćby kapcie ortopedyczne dla dzieci. Noszone wyłącznie w domu i przedszkolu mogą zdziałać cuda, ale tylko w przypadku, kiedy wada nie jest zbyt duża.

 

W przypadku poważnych wad koniecznością może okazać się orteza stopowogoleniowa, które jest już zdecydowanie bardziej fachowym rozwiązaniem. Orteza stopowogoleniowa jest także niezwykle skuteczna, dlatego w przypadku wyjątkowo skomplikowanych wad postawy musi być zastosowana właśnie taka forma rehabilitacji. Orteza typu walker może również pomóc dziecku, ale jedynie w przypadku bardzo konkretnego rodzaju problemów ze stopami. Buty typu walker są znacznie częściej wykorzystywane profilaktycznie i pomagają w rehabilitacji w każdej sytuacji. Są doskonałym uzupełnieniem dla takich rozwiązań, jak kapcie ortopedyczne dla dzieci, przez co buty typu walker są często stosowane razem z takimi kapciami.

You may also like...