Opóźniona owulacja – przyczyny. Zaburzenia owulacji, przyspieszenie owulacji

Zdarzają Ci się nieregularne miesiączki? A może całe życie cierpisz z tego powodu? Raz spotyka Cię przyspieszona owulacja, a kolejnym razem znacznie się ona opóźnia? Nie wiesz, z jakiego powodu mogą spotykać Cię te sytuacje?

opóźniona owulacja – przyczyny

Jeśli zdarza Ci się opóźniona owulacja przyczyny tej dolegliwości są różne. Często powodowane jest to stresem czy okresem przedmenopauzalnym. Nie musisz się jednak martwić, że coś jest z Tobą nie tak. Jeśli spotyka Cię opóźniona owulacja przyczyny leżą zwykle po stronie nieprawidłowości hormonalnych, które często zdarzają się szczególnie w młodym wieku i na początku miesiączkowania. Przyspieszona owulacja również może wynikać z zaburzeń hormonalnych.

Przyspieszenie owulacji

Przyspieszenie owulacji może przytrafić Ci się w różnych momentach życia, w których napotykasz na stresujące sytuacje. Za przyspieszenie owulacji może także odpowiadać rozregulowana funkcja tarczycy czy innych gruczołów hormonalnych. Mimo, że z reguły zaburzenia miesiączkowania nie są stanami krytycznymi, warto jest zgłosić się do lekarza ginekologa i poprosić o diagnostykę takich stanów.

You may also like...