Okres bez owulacji? Przyczyny, objawy braku owulacji

Miesiączkujesz regularnie, a jednak nie możesz zajść w ciążę? Wydawać by się mogło, że z Twoim cyklem miesiączkowym jest wszystko w jak najlepszym porządku, a jednak staracie się z partnerem bezskutecznie. Może wina leży po stronie cykli bezowulacyjnych? Takie coś naprawdę istnieje! Można miesiączkować prawidłowo, a jednak mieć cykle bezowulacyjne, które odpowiadają za trudności w poczęciu.

przyczyny braku owulacji

Jakie są przyczyny braku owulacji oraz objawy braku owulacji? Odpowiedź jest prosta – hormony. Przyczyny braku owulacji to najczęściej różnorakie zaburzenia hormonalne. Wlicza się tu także wszystkie problemy związane ze stresem, ponieważ ma on ogromny wpływ na gospodarkę hormonalną kobiet.

objawy braku owulacji

Do przyczyn zaliczamy także zespół policystycznych jajników czy zaburzenia czynności tarczycy, więc na pewno musisz udać się do lekarza po dokładniejszą diagnozę. Jeśli natomiast chodzi o objawy braku owulacji, to zaliczymy tu różne zaburzenia regularności miesiączek lub krótkie miesiączki. Jeśli nie wiesz, z jakiego powodu cierpisz na zaburzenia owulacji, koniecznie umów się na wizytę lekarską!

 

You may also like...