Leczenie depresji

Mówi się często, że depresja jest chorobą cywilizacyjną. To prawda – ogólnoświatowe statystyki mówią, iż w niektórych miejscach na ziemi co czwarty człowiek chorował, choruje lub będzie chorował na depresję w ciągu swojego życia. Powstanie pytanie: jaki sposób leczenia depresji jest najlepszy?

Leczenie depresji przybiera różne formy w zależności od jej nasilenia oraz człowieka, który na nią cierpi. Otóż jeśli depresja jest we wczesnym stadium, dobrze zastanowić się nad tym, czy zażywanie medykamentów jest naprawdę konieczne. Czasami po kilku latach lub nawet miesiącach zażywania tabletek nasz organizm potrafi się od nich uzależnić. Dlatego – jeśli to możliwe – warto spróbować mniej inwazyjnych terapii. W wielu przypadkach sprawdziła się terapia ziołowa lub terapia polegająca na zmienieniu diety.

Sam cierpiałem na depresję. Ze wszystkich wypróbowanych przeze mnie sposobów leczenia depresji, najbardziej pomogły modyfikacje w diecie. Depresja często jest powodowana przez osiedlające się grzyby Candida, dlatego odpowiednia dieta jest tak ważna w walce z tą chorobą.

You may also like...