Krwawienia podczas owulacji. Owulacja i krwawienie? Krwawienie w czasie jajeczkowania

Zdarza Ci się krwawienie w czasie owulacji? Nie bój się, to nic strasznego! Owulacja to moment, w którym Twój jajnik wypuszcza do światła jajowodu maleńką komórkę jajową. Wędruje ona sobie aż do macicy, gdzie w przypadku zapłodnienia, osiada na najbliższe dziewięć miesięcy.

krwawienie w czasie jajeczkowania

Jeśli jednak do zapłodnienia nie dojdzie, organizm wysyła do macicy informację o złuszczaniu i rozpoczyna się krwawienie miesiączkowe. Zdarzają się jednak także krwawienia podczas owulacji i nie jest to nic, czym można się stresować. Czasem organizm nie radzi sobie z burzą hormonalną, jaka ma miejsce niemal na każdym etapie cyklu miesiączkowego i to może wywołać krwawienie w czasie jajeczkowania. Niekiedy jednak krwawienie w czasie owulacji może być powodowane innymi, poważniejszymi sytuacjami.

krwawienia podczas owulacji

Czasem zdarza się tak zwane krwawienie implantacyjne, które często kobiety odbierają za krwawienia podczas owulacji. Jest ono powodowane zagnieżdżaniem się zarodka w błonie śluzowej macicy. Może się jednak zdarzyć, że krwawienie w czasie jajeczkowania jest powodowane stanami chorobowymi, jak na przykład endometrioza – wówczas koniecznie musisz wybrać się na wizytę do ginekologa.

You may also like...