Korzyści zdrowotne tlenoterapii i jej wpływ na Twoje ciało

Co to jest terapia tlenowa?

Tlenoterapia hiperbaryczna to zabieg medyczny, który intensywnie dotlenia organizm. Odbywa się to w kontrolowanym środowisku, w komorze hiperbarycznej o podwyższonym poziomie wysokiej jakości tlenu i zwiększonym ciśnieniu. U osób z różnymi dolegliwościami i stanami zapalnymi tlen może rozpuszczać się w płynach ustrojowych i rozprzestrzeniać się na odległe części ciała, które nie zawsze są dostępne z powodu słabego krążenia krwi w warunkach normalnych. Może to skutkować lepszym poziomem tlenu w organizmie, zmniejszeniem stanu zapalnego i ogólną poprawą zdrowia. Oprócz tego, że jest przydatny w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc i chorób układu oddechowego, jest również przydatny w łagodzeniu kaszlu i poprawianiu oddychania. Polecamy skorzystać z: tlenoterapia katowice.

Kiedy warto rozważyć skorzystanie z zabiegu tlenoterapii?

Prawie każdy może skorzystać z terapii tlenowej. Chociaż są pewne osoby, które powinny unikać tego leczenia, takie jak: kobiety w ciąży lub osoby z rozrusznikiem serca. Terapia tlenowa może faktycznie promować zwiększoną wydolność organizmu, jest polecana również osobom z problemami zdrowia psychicznego, takimi jak: depresja, zaburzenie lękowe, bezsenność. Są one jednym ze wskazać do udania się na zabieg terapii tlenem. Tlenoterapia hiperbaryczna daje zbawienne korzyści w przypadku leczenia schorzeń ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Umożliwia również naprawę i tworzenia zupełnie nowych mózgowych naczyń krwionośnych.

Również osoby borykające się z dolegliwościami serca powinny rozważyć skorzystanie z tlenoterapii. (szczególnie po zawale mięśnia sercowego). Jako jeden z najważniejszych wskazań do skorzystania z terapii tlenem są problemy z płucami przewlekłe choroby układu oddechowego, tlen może naprawdę pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie tego układu.

Leczenie w komorze hiperbarycznej jest odpowiednie dla osób z zatrzymaniem oddechu, duszności lub niewydolności oddechowej. Tlenoterapię stosuje się w leczeniu chorób takich jak przewlekła obturacyjna choroba płuc, mukowiscydoza, astma. Tego rodzaju zabieg jest również stosowany w leczeniu problemów z otyłością i cukrzycą. Osoby chcące skorzystać z zabiegu zachęca do: terapia tlenowa Katowice.

Jak tlen pomaga naszemu ciału?

Wszystkie żywe organizmy potrzebują tlenu, aby przetrwać. Tlen w postaci gazu występuje naturalnie na ziemi. Może pomóc leczyć rany, wspierając produkcję czerwonych krwinek, które dostarczają tlen do tkanek i innych narządów. Ten pierwiastek może również poprawić krążenie, pomagając w bólu mięśni lub innych problemach związanych ze słabym krążeniem. Warto wykonywać zabieg pod okiem specjalistów na przykład w Omedic.

Środowiska o wysokiej zawartości tlenu mogą być terapeutyczne z różnych powodów, w tym redukcji hormonów stresu i wspomagania relaksacji. Mogą również pomóc niektórym osobom z dolegliwościami cielesnymi, takimi jak ból stawów, trądzik lub łamliwe paznokcie. Tlen jest również znany z leczenia drobnych problemów, takich jak zaburzenia psychiczne, ze względu na jego uspokajający wpływ na układ nerwowy.

You may also like...