Jakie są właściwości herbaty zielonej?

Stoicy podkreślali, iż w życiu najważniejszy jest umiar i harmonia. Odnosiło się to do każdej dziedziny życia. Myśl stoicką można odnaleźć nawet we własnościach poszczególnych produktów żywnościowych oraz naparów. Można dostarczać zbyt dużo składników odżywczych, czego wynikiem będzie np. nadczynność różnych gruczołów. Znacznie częstsze są jednak niedobory witamin, minerałów. Co z herbatą? Napojem, który towarzyszy nam codziennie?
Właściwości herbaty zielonej nie zawsze są pozytywne. Do negatywów można zaliczyć: anemię, problemy żołądkowe, osteoporozę.

 

Ciężarne przyszłe matki również powinny ograniczyć ilość wypitych kubków herbaty na dzień. Zielona herbata może bowiem mieć niewłaściwy wpływ na rozwój płodu oraz przebieg ciąży. Dlaczego? Właściwości herbaty zielonej są związane z substancjami zwanymi taniną oraz teiną. Nadmierne ilości taniny mogą zaszkodzić noworodkowi podczas laktacji. Jednym z częstych czynników jest wchodzenie w interakcję z innymi lekami, np. tymi na nadciśnienie.
Nie znaczy to jednak, że herbata jest niezdrowa. Wręcz przeciwnie. Lekarze i dietetycy polecają picie zielonej herbaty ze względu na jej pozytywne własności, których jest znacznie więcej.

You may also like...