Jak usypiać dziecko?

Bardzo dużo młodych rodziców, którzy mają pierwsze lub kolejne dziecko na pewno zastanawia się jak ich dziecko będzie spało. Czy będzie przesypiał całą noc, czy będzie się często budzić. To jest bardzo naturalne pytanie. Każdy by chciał, aby jego dziecko spało dobrze, bez żadnych problemów. Jednak z tym bywa różnie. Niektóra niemowlaki są takie, że budzą się co dwie godziny. I jak tu potem funkcjonować w dzień? Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić czy występuje problem z usypianiem niemowlaka.

Jakie są problemy z położeniem spać niemowlaka?

Jak wiadomo, problemy z zasypianiem można zaobserwować u wielu niemowląt. Jednak noworodki zasypiają same. Czy ktoś wie co może być przyczyną problemów ze snem u tak małych dzieci? Nie da się chyba określić jednoznacznej przyczyny. Każde dziecko jest przecież inne. Problem ze snem oznacza, że nie tylko dziecko, ale i rodzice będą zmęczeni. Co powoduje problem ze spaniem? Na pewno mogą to być kolki niemowlęce. Jest kilka metod, na to by usypiać dziecko. Między innymi: owijanie dziecka w kokon i poruszanie nim, włączanie suszarki i odkurzacza, kiedy dziecko płacze czy usypianie dziecka w łóżku rodziców. Jednak to wszystko są sprawy indywidualne. Innymi metodami są:
ciasne owinięcie w kokon z rękoma ułożonymi wzdłuż ciała;
huśtanie
kołysanie;
ssanie, np. smoczka,
spanie razem z dzieckiem w jednym łóżku,
Śpiewanie kołysanek,
używanie zabawek usypiających, typu szumiś,
noszenie na rękach.

Często jest tak, iż mimo wypróbowania różnych metod, niemowlę nadal nie chce iść spać. Może to być spowodowane gorączką lub innym bólem. Często dziecko nie może zasnąć też ze zmęczenia. Problemem może okazać się także ząbkowanie, lęki nocne.
Podsumowując niniejszy artykuł warto wspomnieć, że problem z usypianiem niemowlaka ma bardzo dużo rodziców. Dlatego też szukają różnych sposobów, aby rozwiązać ten problem. Jeśli jakaś metoda nie pomaga, warto udać się do lekarza. Może problemy z usypianiem wywodzą się z jakiś dolegliwości

 

You may also like...