Jak sukcesywnie rozwijać franczyzę?

Butik franczyza to świetny pomysł na biznes, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym biznesmenem, lub stawiasz pierwsze kroki w danej branży. Ale samo podpisanie umowy to nie wszystko. Trzeba franczyzę rozwijać i dbać o to, aby zyski rosły. Warto wykorzystać fakt, iż każda franczyza ma swój własny, zaprojektowany specjalnie pod jej profil program szkoleniowy dostosowany do systemu biznesowego i operacji.

Integralną częścią współpracy franczyzowej jest to, że zaraz po podpisaniu umowy, możesz (a właściwie musisz) wziąć udział w szkoleniu i odpowiednio przygotować się do prowadzenia tego typu biznesu. Program szkoleniowy z pewnością pomoże Ci sukcesywnie rozwijać Twoje przedsiębiorstwo.

Szkolenie franczyzowe to nic innego, jak kurs wiedzy o danym produkcie lub usłudze, który franczyzobiorcy muszą odbyć przed rozpoczęciem działalności pod szyldem znanej marki. Takie szkolenie poprowadzi Cię krok po kroku po meandrach całego biznesu i będzie w pełni administrowany przez franczyzodawcę.

Celem takiego szkolenia jest, aby franczyzobiorca:

  • rozumiał w pełni zasady franczyzy,

  • nauczył się ustalonych wcześniej strategii marketingowych,

  • wiedział, jak prowadzić biznes franczyzowy,

  • zachował spójność produktu,

  • utrzymał oczekiwania klientów wobec marki,

Przeważnie franczyza obejmuje nie jeden, a kilka kursów. Pierwszy jest tak zwanym kursem wstępnym i zawiera szkolenia na temat procesów, abyś wiedział jak zarządzać operacjami biznesowymi. Trwa on zazwyczaj nie krócej niż kilka dni, ale nie dłużej niż kilka tygodni. Poza nim, czekają Cię z pewnością także coroczne szkolenia doskonalące, które upewnią Cię w utrzymaniu stałych wytycznych.

Bardzo istotną częścią szkolenia franczyzowego jest możliwość dostępu do działu pomocy technicznej franczyzodawcy, który jest czasami dostępny tylko dla największych firm franczyzowych. Tak zwany help desk zapewnia franczyzobiorcom realne odpowiedzi w czasie rzeczywistym na wszelkie pytania, a także oferuje pomoc w trakcie i po zakończeniu szkolenia.

You may also like...