Czy potrzebuję skierowania od lekarza na leczenie odwykowe?

Leczenie uzależnień nie należy to najłatwiejszych, wymaga dużego poświęcenie zarówno ze strony chorego, jak i jego rodziny. Wiele osób zastanawia się, czy z uzależnieniem można poradzić sobie na własną rękę, jednak prawda jest zupełnie inna – często bez profesjonalnej terapii nie jesteśmy w stanie wyjść z uzależnienia i zapomnieć o danym nawyku. Szczególnie dotyczy to wszelkiego rodzaju uzależnień od narkotyków i innych substancji odurzających. Zastanawiasz się czy jeśli występuje tego rodzaju problem potrzebne jest skierowanie od lekarza na leczenie odwykowe? Poznaj odpowiedź na to pytanie i dowiedz się, gdzie możesz szukać fachowej pomocy.

Miejsca takiej jak http://oaza.sos.pl/ oferują kompleksowe leczenie różnego rodzaju uzależnień. profesjonalna kadra specjalistów, usytuowanie ośrodka oraz liczne terapie sprawią, że raz na zawsze można rozprawić się z destrukcyjnym nałogiem. Skorzystanie z usług takiego miejsca jest często jedynym sposobem na powrót do normalności i życia w zgodzie z prawem i samym sobą.

Jakie rodzaje uzależnień leczyć na odwyku?

Na odwyku można leczyć różne rodzaje uzależnień. Rozpoczynając od tradycyjnych uzależnień od narkotyków, alkoholu, czy papierosów, można wskazać kilka innego rodzaju natręctw. W takich miejscach można leczyć się również z pracoholizmu, seksoholizmu, czy uzależnienia od hazardu. Wybór terapii oraz odpowiednich technik dobierany jest do każdego konkretnego przypadku, co pozwala na szybkie wyjście z opresji.

Kiedy na odwyk?

Na odwyk musi udać się każdy, kto nie może normalnie funkcjonować bez przyjęcia danej substancji bądź wykonania pewnych czynności. Nieleczenie uzależnień nie tylko wyniszcza organizm fizycznie oraz psychicznie, ale również psuje relacje z rodziną, partnerem oraz może doprowadzić do utraty dorobku życia i wszelkich dóbr materialnych.

Skierowanie niepotrzebne

Skierowanie na odwyk jest niepotrzebne. Do takich miejsc może zgłosić się każdy, kto odczuwa, że ma tego rodzaju problem i chciałby się go pozbyć.

You may also like...